VacanciesBlogsNewsAbout usExperience centerBecome a customerContact

EN English(EN) FR French(FR) NL Dutch(NL)
Van Gelder logo
  • Vegetables
    • Asian vegetables
    • Asperges
    • Biological vegetables
    • Fermented vegetables
    • Pre-cooked vegetables
    • Sliced vegetables
    • Vegetable mixes
    • Dutch vegetables
    • Germs
    • Garlic
    • Micro vegetables
    • Mini vegetables
    • Peppers
    • Pumpkin
    • Regenerative vegetables
    • Snack vegetables
    • Sweet and sour vegetables
    • Tomatoes
    • Onions
    • Exotic vegetables
    • Sea vegetables
    • Sauerkraut
  • Fruits
    • Apples
    • Bananas
    • BijtRijp
    • Citrus fruit
    • Exotic fruit
    • Fruit puree
    • Fruitsalades
    • Sliced fruit
    • Melons
    • Organic fruit
    • Pears
    • Snackfruit
    • Stone fruit
    • Soft fruit
  • Potatoes
    • Processed potatoes
    • Pre-cooked potatoes
    • Potatoes
    • Frites
  • Lettuce
    • Lettuce
    • Lettuce mixes
  • Herbs & cresses
    • Cresses
    • Edible flowers
    • Herbs
    • Herbs in pot
    • Organic herbs
  • Mushrooms
    • Dried mushrooms
    • Exotic mushroom
    • Gesneden
    • Mushroom mixes
    • White mushrooms
    • Wild mushrooms
  • Salads
    • Basic salads
    • Fruit salads
    • Koolsalades
    • Meal salads
    • Pasta salads
    • Potato salad
    • Crudités
    • Salads
    • Sauces & dressings
  • Convenience
    • Pre-cooked vegetables
    • Groente carpaccio
    • Vegetable puree
    • Soups
    • Sous-vide cooked
    • Vegetable mash
    • Wellingtons
  • Plant-based
    • Beef alternatives
    • Burgers & schnitzels
    • Chicken alternatives
    • Convenience
    • Fish alternatives
    • Gluten-free
    • Mushroom-based
    • Sandwich toppings
    • Sausages & meatballs
    • Soy-free
    • Vegetable-based
  • Nuts
    • Kernels & seeds
    • Muesli and cereals
    • Natural food
    • Nuts
    • Legumes
    • Superfood
    • Tropical fruits & dried fruits
  • Juices
    • Mocktails
    • Fruit juices
  • Eco
    • Biological fruits
    • Biological vegetables
    • Biological herbs
    • Regenerative vegetables
  • Divers
    • Canned products
    • Potato chips
    • Cocktail garnishes
    • Egg products
    • Fresh pasta
    • Olive oil
    • Divers
    • Powder forms
    • Sauces & marinades
    • Spreads & dips
    • Tapas

Waan je in Tokyo bij Kiiro: Nederlands eerste Japanse curryrestaurant

Een Japans restaurant waar het niet draait om sushi, dat hadden we in Nederland nog niet. Sterker nog, in de gehele EU is er geen Japans curryrestaurant te vinden. Dat maakt Kiiro een uniek concept, een ode aan dé maaltijd die minstens een keer per week in ieder Japans huishouden gegeten wordt. Japanners eten zelfs nog vaker curry dan sushi.

Bij het Japanse Curry House Kiiro waan je je in Tokyo. Bij binnenkomst loop je over het bekende, gekruiste zebrapad van Tokyo. De zitjes staan om de roze kersenbloesem boom en de muren zijn mooi versierd als de kleurrijke Japanse straatjes vol lampions, luifels en kleurrijke verlichting. Japan is een kleurrijk land en dat spiegelt zich ook af in de naam van dit moderne restaurant: Kiiro staat namelijk voor geel (ki staat voor geel en iro voor kleur). Geel is de kleur van de kurkuma. De geelwortel is namelijk de belangrijkste specerij van de Japanse currykeuken. Kiiro is daarnaast een quick service restaurant (QSR) waarbij aan moderne bestelpalen besteld kan worden. Eat in, take out en delivery (via de website). De bestelpalen passen bij de moderne uitstraling die de Spaanse architect van El Equipo Creativo ontworpen heeft: het gevoel van de streetfood omgeving van Tokyo, maar dan in Rotterdam.

Chef-kok Merijn Sips begon een klein jaartje geleden aan het avontuur met zijn compagnons Robin Bravenboer en Joris Knappert. Het drietal is onder meer verantwoordelijk voor het Aziatische fine-dining restaurant Three in Rotterdam en is na maandenlang proefkoken begonnen met het concept Kiiro. “Het idee kwam van eigenaar Robin Bravenboer, die tijdens zijn reizen in Japan vaak Japanse curry gegeten heeft en zich afvroeg waarom je dat in Nederland niet ziet”, begint Sips het verhaal. “We zijn gaan proeven bij Japanse curryrestaurants in Japan en ook in Londen en zijn de smaken gaan uitwerken.” Hij kijkt zijn collega Joris Knappert aan. “Engeland is geen EU meer hè, dan kunnen we zeggen dat we het eerste Japanse curryrestaurant van de EU zijn”, lacht hij. “De basis van de Japanse curry is een saus die gemaakt wordt op basis van groentebouillon, gebonden als een klassieke roux met boter en bloem. Aan de roux worden de specerijen toegevoegd die voor de karakteristieke smaak zorgen, denk aan kurkuma, komijn en koriander. In de saus zit bijna altijd aardappel, wortel en ui”, vertelt de chef-kok. “En dat wordt geserveerd met een speciale rijstsoort. Een sticky, sushi-achtige rijst”, vult compagnon Knappert aan. “Met een ronde korrel.”

“Dat is dus de basis. Je geeft er een eigen draai aan door te kiezen tussen de verschillende soorten toppings. Je kunt eindeloos variëren.” Sips loopt naar een bestelpaal om het te laten zien. “Je kunt kiezen tussen kip, rundvlees, varkensvlees, garnalen en vegetarisch. En dan verschillende bereidingen, bijvoorbeeld stoof, gehaktballetjes, varkensbuik of katsu - in broodkruim gepaneerd.” Vervolgens komt er een scherm tevoorschijn met een interessante wending. “Hier kun je zelf bepalen hoe pittig of hoe zoet je de curry wil hebben. Door het gebruik van honing en het gebruik van rode pepers maken we de sauzen pittiger en/of zoeter zodat er voor ieder wat wils is. Aangevuld met de toppings naar keuze, denk aan edamame bonen, sperziebonen, wortel, pompoen, maar ook gebakken uitjes, kimchi of gesmolten kaas behoren tot de mogelijkheden. Waar je trek in hebt. Zelf vind ik de kipstoof erg lekker met sperziebonen, zoete aardappel en gesmolten kaas”, vertelt Sips enthousiast. “Ik neem meestal kipfilet katsu, een beetje sweet met edamame bonen en gesmolten kaas”, adviseert Knappert. “We zetten ook een schaaltje frisse komkommer en een schaaltje gepikkelde aubergine bij je op tafel, om de smaak lekker te neutraliseren.”

Zelf gaan we voor de kipdijfilet katsu met edamame boontjes, pompoen en gesmolten kaas. De heerlijke geur komt ons tegemoet als de Engelssprekende serveerster het gerecht serveert. Na een eerste hap herkennen we de smaak, al hebben we het nog nooit gegeten. “Gek hè, het smaakt als iets dat je al kent, maar je hebt het nog nooit gegeten, echt een comfort food”, geeft Sips aan. Het heeft iets vertrouwds. “De verse groenten zijn allemaal van Van Gelder. Ze worden sous-vide bereid en zijn een belangrijk onderdeel van de gerechten.” Tussen de happen door nemen we een stukje friszure komkommer om de smaak te neutraliseren. “Het lekkerste is een grote hap met een beetje van alles”, adviseert Knappert. Heerlijk.

Is dit de nieuwe trend na sushi, poké bowls en buddha bowls? Wat Sips en Knappert betreft is er zeker een nieuwe trend geboren. “Met Kiiro willen we nu doorpakken. Het loopt goed in Rotterdam en er komen ook veel Aziatische mensen - waaronder veel Japanners - eten. Dat is echt een compliment. Binnenkort openen we een nieuwe locatie bij de Markthal in Rotterdam en we willen de komende jaren meerdere locaties achtereenvolgend openen”, vertelt Knappert ambitieus. Waar Sips de keuken neerzet, organiseert Knappert ‘de voorkant’. Zo willen de heren doorpakken en een sterk internationaal concept neerzetten, dat in eerste instantie aanslaat in Nederland. Met als doel de authentieke sfeer en smaak van Japan naar Nederland halen.

Andere interessante blogs

Zo maak je jouw Koreaanse menukaart plant-based ready (zonder je concept te veranderen)
Trends Zo maak je jouw Koreaanse menukaart plant-based ready (zonder je concept te veranderen)
Voor chefs en horecaondernemers die hun Koreaanse menukaart toekomstbestendig willen maken.
  • Hester
  • 15-05-2026
  • Plantaardig
  • Trends
Proef de trend: (blue) matcha
Trends Proef de trend: (blue) matcha
Matcha is niet langer een trend. Het staat steeds vaker op menukaarten en heeft zich ontwikkeld tot een vaste waarde binnen moderne drankconcepten. De felgroene thee uit Japan trekt de aandacht maar onderscheid zit niet in de kleur, het zit in kwaliteit en uitvoering.
  • Hester
  • 23-04-2026
  • Inspiratie
  • Trends
Altijd inspiratie binnen handbereik: ontdek de nieuwe recept assistent van Van Gelder
Updates Altijd inspiratie binnen handbereik: ontdek de nieuwe recept assistent van Van Gelder
Jouw nieuwe digitale sous-chef: Altijd culinaire inspiratie met de AI assistent van Van Gelder.
  • Robin
  • 15-04-2026
  • AI
  • B2B
  • News
Friet als blikvanger: verbeter ook de smaak en kwaliteit in jouw keuken
At the source Friet als blikvanger: verbeter ook de smaak en kwaliteit in jouw keuken
Friet is meer dan een bijgerecht. Ontdek hoe de juiste keuze zorgt voor betere smaak, constante kwaliteit en een sterkere uitstraling op jouw menu.
  • Stefan
  • 10-04-2026
  • Terras
  • Trends
Fibermaxx je menukaart: boost de vezels in ontbijt, lunch en diner
Trends Fibermaxx je menukaart: boost de vezels in ontbijt, lunch en diner
“Fibermaxxing” is dé voedingshype van dit moment. Op sociale media delen mensen hoe ze hun vezelinname verhogen voor meer verzadiging en een stabielere energie. Daar kan jij mooi op inspelen!
  • Stefan
  • 02-04-2026
  • Voeding & gezond
Einde van het tijdperk 'ham-ei-boter'? Horeca zet de witte asperge massaal op de grill
Press releases Einde van het tijdperk 'ham-ei-boter'? Horeca zet de witte asperge massaal op de grill
Van Gelder ziet culinaire omslag: Witte goud verruilt botersaus voor grill en internationale specerijen.
  • Robin
  • 31-03-2026
  • News
Zo scoort jouw lunchkaart tijdens de Nationale Week Zonder Vlees
Plantaardig Zo scoort jouw lunchkaart tijdens de Nationale Week Zonder Vlees
De Nationale Week Zonder Vlees is hét moment om kennis maken met creatieve, vleesvrije gerechten. met deze kooktechnieken zet je plantaardige gerechten op je lunchkaart.
  • Stefan
  • 26-02-2026
  • De tijd van
  • Plantaardig
Shared dining inspiratie: eenvoudige plantaardige opties voor elke borrel
Inspiration Shared dining inspiratie: eenvoudige plantaardige opties voor elke borrel
Shared dining wint aan populariteit. Als horecaondernemer speel je daar op in met smaakvolle gerechten die snel te bereiden zijn en een breed publiek aanspreken.
  • Stefan
  • 18-02-2026
  • Inspiratie
  • Plantaardig
  • Trends

Contact

Krommeweg 10
2988 CB
Ridderkerk
+31 (0)180 33 60 01
0180 33 60 01
info@vangeldernederland.nl
Assortiment
  • Vegetables
  • Fruits
  • Potatoes
  • Lettuce
  • Herbs & cresses
  • Mushrooms
  • Salads & raw costs
  • Convenience
  • Plant-based
  • Nuts
  • Juices
  • ECO
  • Divers
Over Van Gelder
  • About Van Gelder
  • Request an account
  • Jobs
  • Contact
  • Experience Center
  • Sustainability
  • Certificates
  • Employees
Log in
Assortment
  • Vegetables
  • Fruit
  • Potatoes
  • Lettuce
  • Herbs & cresses
  • Mushrooms
  • Salads & raw costs
  • Convenience
  • Plant-based
  • Nuts
  • Juices
  • ECO
  • Divers
About Van Gelder
  • About Van Gelder
  • Request an account
  • Jobs
  • Contact
  • Experience Center
  • Sustainability
  • Certificates
  • Employees

Contact

Krommeweg 10
2988 CB
Ridderkerk
+31 (0)180 33 60 01
0180 33 60 01
info@vangeldernederland.nl
© 2026 - Van Gelder
Privacy Policy Disclaimer Terms and Conditions
Logo Logo
Asian vegetables
Asperges
Biological vegetables
Fermented vegetables
Pre-cooked vegetables
Sliced vegetables
Vegetable mixes
Dutch vegetables
Germs
Garlic
Micro vegetables
Mini vegetables
Peppers
Pumpkin
Regenerative vegetables
Snack vegetables
Sweet and sour vegetables
Tomatoes
Onions
Exotic vegetables
Sea vegetables
Sauerkraut
See all products within Vegetables
Apples
Bananas
BijtRijp
Citrus fruit
Exotic fruit
Fruit puree
Fruitsalades
Sliced fruit
Melons
Organic fruit
Pears
Snackfruit
Stone fruit
Soft fruit
See all products within Fruits
Processed potatoes
Pre-cooked potatoes
Potatoes
Frites
See all products within Potatoes
Lettuce
Lettuce mixes
See all products within Lettuce
Cresses
Edible flowers
Herbs
Herbs in pot
Organic herbs
See all products within Herbs & cresses
Dried mushrooms
Exotic mushroom
Gesneden
Mushroom mixes
White mushrooms
Wild mushrooms
See all products within Mushrooms
Basic salads
Fruit salads
Koolsalades
Meal salads
Pasta salads
Potato salad
Crudités
Salads
Sauces & dressings
See all products within Salads
Pre-cooked vegetables
Groente carpaccio
Vegetable puree
Soups
Sous-vide cooked
Vegetable mash
Wellingtons
See all products within Convenience
Beef alternatives
Burgers & schnitzels
Chicken alternatives
Convenience
Fish alternatives
Gluten-free
Mushroom-based
Sandwich toppings
Sausages & meatballs
Soy-free
Vegetable-based
See all products within Plant-based
Kernels & seeds
Muesli and cereals
Natural food
Nuts
Legumes
Superfood
Tropical fruits & dried fruits
See all products within Nuts
Mocktails
Fruit juices
See all products within Juices
Biological fruits
Biological vegetables
Biological herbs
Regenerative vegetables
See all products within Eco
Canned products
Potato chips
Cocktail garnishes
Egg products
Fresh pasta
Olive oil
Divers
Powder forms
Marinades
Mayo
Sauces
See all products within Sauces & marinades
Spreads & dips
Tapas
See all products within Divers
Brands
Everything in More
I don't
goes here?
VacanciesBlogsNewsAbout usExperience centerBecome a customerContact
EN English(EN) FR French(FR) NL Dutch(NL)

Log in

Welcome back
Forgotten your password?

Don't have an account yet?

Sign up and enjoy the benefits of your account.

  • Order fresh fruit & vegetables with ease
  • Access to a range of over 5,000 products
  • Always stay up to date with current delivery information
Create an account
One moment please be patient

You are missing out on a benefit

If you proceed with your order, you will miss out on a benefit. Are you sure you want to continue?